Brněnské veletrhy nesmíme nechat padnout.

Vždy jsem si myslel, že jsou určité objekty a aktivity spojené s Brnem, které zde budou navždy. K vile Tugenhat a k vile Stiassni bych přiřadil  MotoGP  a zcela určitě i Brněnské veletrhy. Po zneklidňujících informacích ohledně ekonomické situace Brněnských veletrhů se začínám trochu bát. Pokud existuje nějaká brněnská firma, která by si zasloužila pomoc v této koronavirové době, tak jsou to rozhodně BVV. Přinejmenším od města Brna, pokud je jejím jediným vlastníkem, tak je to pro vedení města Brna téměř povinnost. A situace kolem BVV by neměla být lhostejná ani vedení kraje a státu. Vždyť minimálně jednoročně na podzim se stát chlubí výsledky v oblasti strojírenství, elektrotechniky a dalších technických a přírodovědeckých oborů právě na mezinárodním strojírenském veletrhu.

Psát zde o přednostech BVV, jako jednoho z velkých brněnských zaměstnavatelů, je asi nošení dříví do lesa. Zde by se měli politici sjednotit a bez ohledu na „politické tričko“ podpořit management BVV v jejich snaze dostat firmu z nelehké ekonomické situace. Samozřejmě, že se budu snažit-jako poslanec Hnutí ANO- managementu BVV pomoci.

Dnešní lhostejnost k budoucnosti BVV se nám všem již zítra může krutě vymstít, v nezaměstnanosti a ve velikosti podpory, kterou bude muset státní kasa zaplatit. Nesmíme dopustit, aby unikátní evropský výstavní areál byl dán k dispozici developerským vlkům nebo kolotočářům. Brno by tak ztratilo na vždy šanci přitáhnout pro český průmysl atraktivní a perspektivní zahraniční i tuzemské firmy a investory.