Koalice opět pošlapává zvyklosti ve Sněmovně

Vládní většina se rozhodla, že pravidelné interpelace se tento týden neuskuteční. Jako důvod uvádí to, že opozice“ si dovolila“ požádat o svolání mimořádné schůze.
Dnešní schůze byla věnována nekorektnímu jednání europoslance Polčáka v souvislosti s jeho zastupováním Vrbětic a okolních obcí, kdy vyžadoval odměny za tuto činnost. A současně byly tyto dotace obcím uzákoněny parlamentem. To, že si chtěl pan Polčák sáhnout na státní peníze, zůstalo v podstatě bez reakce u politické strany STAN.
Osobně lituji, že dnes odpoledne interpelace nebudou, protože jsem měl připraveny čtyři interpelace směřované k aktuální tématice středních a vysokých škol. Jedná se o stanovisko MŠMT, konkrétně ministra Gazdíka a ministra vnitra Rakušana, k vydávání nových studentských víz a pokračování stávajících studentských víz, zejména nových žadatelů o studia z Ukrajiny, Běloruska a Ruska.
Samostatnou kapitolu tvoří žadatelé o studium z uvedených zemí, kterých je letos mimořádný počet. Také je potřeba diskutovat na úrovni MŠMT o ubytování nejen těchto nových studentů, ale i stávajících českých studentů.
Další samostatný problém vidím v případných změnách obsahu maturitních zkoušek. Zde by bylo dobré znát oficiální stanovisko MŠMT. Případně diskutovat o možných úpravách obsahu a délky konání maturitních zkoušek…