Proč nemohu podpořit Kariérní řád? K dispozici jsou nyní nejen stanoviska zástupců odborné veřejnosti, ale také MŠMT konečně přiznalo naprostou nepřipravenost prováděcích předpisů.

12. července 2017, 59. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 

Poslanec Karel Rais: Dobrý den, já jsem přihlášen do rozpravy, tak tam to řeknu detailněji, ale chtěl bych zareagovat na ten emotivní dotaz kolegyně Bohdalové: Proč.

Za dobu, která uplynula od hlasování, jsme získali více informací. Naznačoval to tady pan senátor Růžička. Byla to několikahodinová rozprava v Senátu, kdy exministryně Valachová detailně řekla konkrétní věci, které skutečně stojí za pozornost. Uvedu je v rozpravě. Minimálně jde třeba o financování projektu, který to má podporovat a kde se nám zdá, že některé částky v rozpočtu jsou přehnané. Automaticky asi půl miliardy jde na vybranou instituci.

Další věc, která nás zarazila, bylo nedopracování vnitřních norem. Paní ministryně Valachová říkala 8 směrnic, z toho, že má tři hotové. A teprve v pondělí nám pan ministr řekl, že ze čtyř je hotova čtvrtá prováděcí směrnice.

V mezidobí ze zvýšené aktivity učitelů všech vedoucích odborných asociací, jak ředitelů gymnázií, tak logopedů, jsme dostali dopis. S některými jsme to probírali osobně a mysleli jsme si, že mají pravdu. Vyjádření přicházela celá řada. Prošli jsme některé školy, kde reakce byly negativní. Kolem sebe máme skupiny učitelů, kteří jsou určitě objektivní a hovoří s jistým despektem. S panem ministrem jsme také řešili otázku malé informovanosti, protože tady došlo k výměně…

Více zde.

Zdroj: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR