Rozhovor pro Parlamentní listy

Profesor od Babiše: Imigrace přináší vraždění a znásilňování. Odpovědnost Merkelové za mrtvé v evropských městech. Mohou přijít daleko větší občanské nepokoje

„Nedodržování dohod o vstupu do schengenského prostoru přineslo statisíce imigrantů, s kterými si neví vlády Německa, Francie, Itálie a dalších rady. Myslím, že je naprosto jasné, že politické proklamace typu „zvládneme to“ vůbec neplatí. V této souvislosti by mne zajímala politická zodpovědnost „teflonové“ paní Angely Merkelové za ty mrtvé v německých nebo francouzských městech a za ty tisíce a možná i desetitisíce kriminálních deliktů ze strany migrantů. Už konečně dochází dceři pastora, kolik zla zapříčinila ve vlastní zemi a v okolních zemích EU?“ říká profesor Karel Rais, poslanec za hnutí ANO.

Kam se podle vás od začátku migrační krize a požadavku kvót na migranty posunula debata o masové imigraci do Evropy? Jde to správným směrem? Vidíte nějaké pozitivní posuny na straně Evropské unie a Německa?

Debata o masové imigraci se sice posunula správným směrem, ale, obrazně řečeno, na několikakilometrové cestě se posunula pouze o několik metrů. Imigrace a problémy s ní spojené, zejména zabíjení lidí v Německu ze strany militantních imigrantů, znásilňování ve Švédsku, přináší nárůst strachu a nejistoty do celé Evropy. A vedoucí představitelé EU pouze planě diskutují a představitelé jednotlivých zemí se často pouze dohadují o tom, kdo přijme další imigranty – místo toho, že by přistoupili k věcné debatě a k opravdovému řešení.

 Po výstupu Velké Británie z EU představitelé EU, například Jean-Claude Juncker, ujišťovali Evropu a její obyvatelstvo, že zajistí vyšší pružnost v řízení EU, že budou reagovat na připomínky obyvatel a tak dále. Samozřejmě, že to byly pouze řeči. My starší, co ještě pamatujeme senilní prohlášení představitelů RVHP, jsme neočekávali nic pořádného. Pokud má Evropská unie rozumně existovat, je nutná výměna neschopného vedení EU, provedení změny stávajícího řídícího systému EU, spojené s tlakem budoucího vedení EU na všechny státy, aby dodržovaly dohody, které byly v rámci EU schváleny (zejména na dodržení Schengenských dohod, Dublinských dohod, ale i Maastrichtských a dalších ujednání).

Nedodržování dohod o vstupu do schengenského prostoru přineslo statisíce imigrantů, s kterými si neví vlády Německa, Francie, Itálie a dalších rady. Myslím, že je naprosto jasné, že politické proklamace typu „zvládneme to“ vůbec neplatí. V této souvislosti by mne zajímala politická zodpovědnost „teflonové“ paní Angely Merkelové za ty mrtvé v německých nebo francouzských městech a za ty tisíce a možná i desetitisíce kriminálních deliktů ze strany migrantů. Už konečně dochází dceři pastora, kolik zla zapříčinila ve vlastní zemi a v okolních zemích EU?

Co říkáte nynějším událostem v Sasku, kdy se obyvatelé bouří poté, co jednoho z místních údajně zavraždili imigranti. Události v Saské Kamenici lakonicky okomentoval také Miroslav Macek. „Je to přece úplně jasné: nepokoje v Saské Kamenici mají na svědomí tisíce neonacistů a fotbalových chuligánů a vandalů, a nikoliv tamní naštvaní občané, dennodenně vidící, co způsobila imigrační politika Merkelové a dalších politiků. Jsem zvědav, kdy už Němcům, doposud stádně akceptujícím Führerprinzip, konečně dojde trpělivost a u voleb tu dnešní garnituru smetou.“ Co o tom míníte?

V podstatě má pan doktor Macek pravdu. Reakce obyčejných občanů v Sasku na loupežné vraždění migrantů je naprosto pochopitelná. Považuji za pozitivní, že lidé už konečně dostávají nezkreslené informace o tom, co se v Saské Kamenici (Chemnitz), nedaleko českých hranic, skutečně děje. Osobní názor na „alkoholické“ vedení EU v čele s Junckerem jsem dříve několikrát prezentoval i na stránkách těchto listů. Je to smutné, že tito nikým nevolení lidé rozhodují o životě a strategickém směřování celé Evropy. A přitom mají plnou pusu o lidskosti a o demokracii v rámci EU.

Rok veřejných prací nebo vojenská služba mohou pomoci integrovat uprchlíky v Německu a zlepšit jejich přijímání veřejností. Řekla to generální sekretářka Křesťanskodemokratické unie (CDU) Annegret Kramp-Karrenbauerová, blízká spolupracovnice kancléřky Angely Merkelové. Takže vyzbrojit imigranty je správná cesta?

To snad není ani pravda, že takové zcestné názory někdo může mít. Pomoc válečným chudákům v místě nebo v blízkosti válečného konfliktu, tak jak to dělá Česká republika, je správná věc. Ta je oceňována například jordánskou stranou, protože syrským uprchlíkům a i Jordánskému království citelně pomůžeme. Ale tolerovat nepřizpůsobivé, kteří přicházejí za lepšími ekonomickými podmínkami a kteří jsou v podstatě podporováni nejrůznějšími pašeráckými a mafiánskými převaděčskými skupinami a ještě jim dát zbraně, to snad může říci pouze psychicky ne zcela zdravý člověk.

Díky odporu k imigraci v Itálii uspěla Liga a v Rakousku Svobodní a lidovci Sebastiana Kurze. Jak se díváte na tyto vlády? Je jejich politika racionální? Měli bychom s nimi spolupracovat?

Spolupracovat musíme se všemi vládami, které byly zvoleny ve svobodných volbách celé Evropy. Musíme se snažit o nalezení řešení, jak zastavit migraci. A řešení, které nabízí například Sebastian Kurz, je vhodné i pro nás. Každý migrant musí dodržovat evropské kulturní zvyky, tradice, zejména středoevropský právní systém, náš jazyk a měl by zde pracovat, a ne čekat na podporu – to byly podmínky, které už platily v českých zemích ve středověku a které více méně chce dodržovat i vláda Rakouska.

Proč přes hranice mezi EU a Ukrajinou neprojde prakticky žádný imigrant? On neprojde někdy ani turista, stojíte pět i více hodin na hranicích s Ukrajinou, ale to je druhý problém. Čečenců moc ilegálně přes východní hranice EU neprošlo, většinou byli zadrženi. A proč by nemohla být stejně nepropustná hranice pro ilegální imigranty i na hranicích Itálie, Španělska a dalších zemí? Technické i finanční prostředky na to EU jistě má, ale hodně úředníků nechce… A proč asi?

Miroslav Kalousek se vyjadřoval k tomu, že premiér Babiš nechce přijmout ani jednoho migranta. „Ano, Andrej Babiš má pravdu, je to symbol. Symbol sobectví, vyčůranosti a neschopnosti být věrohodným partnerem ve společenství Evropské unie. Ostatní země si bez nás jistě poradí. Nám zbyde nulový mezinárodní respekt, hanba a opovržení,“ nechal se slyšet Kalousek. Co míníte o postoji premiéra a slovech Miroslava Kalouska?

Je to jedna z mnoha nepravd, které šíří pan Kalousek. Nejhorší ale je, že když dostane řídící pravomoci a podle těch svých „bludů“ začne řídit stát, je to pak opravdu na pováženou. Vzpomeňme například na situaci v létech 2008–2013, kdy probíhala poměrně hluboká ekonomická krize. V každé ekonomické příručce se doporučuje, aby v tuto dobu vzrostly státní investice. Což mimo jiné odpovídá chování například Karla IV., který v krizových dobách dal lidem práci a v létech 1360 až 1362 postavil hladovou zeď.

Obdobně to věděl i slovenský premiér Vladimír Mečiar, který v době krize postavil a investoval státní finanční prostředky do výstavby slovenské dálniční sítě. Ale pan Kalousek činil pravý opak. Pro jistotu pan Kalousek (ministr financí v létech 2010–13) v době poslední hospodářské krize zastavil státní finanční toky, zvýšil daně a tím nástup do období určité ekonomické konjunktury výrazně zpomalil.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-od-Babise-Imigrace-prinasi-vrazdeni-a-znasilnovani-Odpovednost-Merkelove-za-mrtve-v-evropskych-mestech-Mohou-prijit-daleko-vetsi-obcanske-nepokoje-551436

Vyšlo dne 14. 9. 2018